Nejbližší termín odeslání objednávek:

🚚 nejpozději středa 31.5.2023 kolem poledne.


Novinky
16.12.2022
Poslední newsletter
Právě dorazilo z Asie Pravý bílý, 9letý, plátky 15 g Vynikající čí... číst celé
13.11.2022
Co je právě na cestě z Asie?
Skvělá dárková sada s oživovačem (vhodné proti extrémní únavě), vzácný divoký korejský ženšen!    Divoký korejský ženšen kvality Heaven v nálevu, dá... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Přihlášení k odběru novinek

Zadejte svůj e-mail a již Vám nic neunikne! Novinky, soutěže, zajímavosti, články, srovnání produktů.

Jak nás hodnotíte:
  1. Úvod
  2. 👀 Co je co
Za lepší a pevnější zdraví, 4betterlife!

 

Vážení zákazníci!

 

Vítáme Vás na stránkách  eshopu 4betterlife.cz *!

 

Tento eshop Vám přináší jednak širokou nabídku nejkvalitnějšího ženšene, Panax ginseng C.A.Meyer, byliny, která je po tisíciletí známá svými léčivými účinky na lidské zdraví, především na posílení imunity, vitality a prodloužení života a svými léčebnými účinky na regulaci krevního tlaku, hladiny cukru, příznivý vliv na výkon mužů v partnerském vztahu, výrazný vliv na zvýšení výkonu, jak fyzického, tak především duševního a zlepšení paměti a dalších funkcí mozku. Blíže se  o ženšenu dočtete  zde.

 

Naše nabídka ženšene je snad již nejširší ve střední Evropě ***, ne-li v celé EU. U nás si vyberete ženšen (kořen) v mnoha formách (plátky, celý, prášek, tinktury, výrobky z ženšene,...), pěstovaný i velice vzácný a silný divoký ženšen, nať a květy ženšene a další formy, stáří, dávky.

 

Prozkoumejte naší nabídku zde.

 

Dále nabízíme léčivé tinktury  zde - potravinové doplňky, vyrobené z kvalitního pití a ze zajímavých bylin z celého světa. Postupně nabídku tinktur rozšiřujeme tak, jak byliny získáváme a jak nám to umožňuje legislativa EU**.

 

U nás tedy naleznete tinktury, příznivě působící proti např. artróze - Olibanum, na léčbu nespavosti Lupulium, na desinfekci vnitřní i povrchovou, na počínající angínu, projevy paradentózy - Propolium, na posílení činnosti ledvin a očistu organismu - Solidago, na harmonizaci metabolismu a dobré trávení - Kuding Cha, na .... mnoho další potíží. Rovněž nabízíme různé kombinace tinktur, zaměřené např. na celkovou očistu a detoxikaci organismu jako Pentagram - kombinace 5 tinktur, sada tinktur na vyplavení škodlivých látek po jednorázové námaze a cvičení - 4fitness, na celkou detoxikaci organismu hlavně zjara a po nárazové záteží organismu - 4detox apod.

 

Nabízíme pouze ověřené a vyzkoušené tinktury, které opravdu lidem již pomohly. Pokud si nejste jisti, co by pro Vás bylo nejlepší nebo zda můžete ženšen nebo tinkturu vzhledem ke svému zdraví užívat, neváhejte svůj problém s námi konzultovat, v pracovní době jsme online a i mimo pracovní dobu na Váš dotaz zaslaný emailem co nejdříve odpovíme.

 

Dále na našem eshopu naznete např. spoustu informací, tipů na 4betterlife, stálou nabídků dárků pro každou příležitost, pravidelně zařazujeme tématické dárky (jako např. v období leden/únor "K Valentýnu", aj.) a neustále nějaké zvláštnosti nebo novinky.

 

Takže 4betterlife!

 ____________________________________________________________________________________________

* Pozn.: Z anglického názvu 4 - four, zkráceně se užívá foneticky jako anglická předložka "for" v překladu "pro"  - výslovnost číslovky 4 a předložky for je stejná - a z angličiny "better" = lepší a "life" = život, "pro lepší život". Tento název používáme proto, že jsme hledali název, vystihující účel naších produktů a že se postupně rozšiřujeme do všech zemí EU a angličina je zde takřka univerzálním jazykem.

** Pozn: Některé byliny nelze v EU nabízet kvůli "vědecky neprokázaným léčivým účinkům - ačkoli tyto byliny jsou celá staletí v různých částech světa známy a používány pro jejich léčivé účinky, nelze je legáně v EU nabízet. Z větší části za touto legislativou stojí bohatá a silná lobby farmaceutických firem, které potlačují tímto způsobem konkurenci přírodních, nechemických léčiv, z jiného pohledu to však je třeba vnímat pozitivně, bez této legislativy by na trh uvedl "kde kdo kde co".

***Pozn.: Díky Vašemu zájmu o ženšen v různých formách, síle a rozličných dávkách se naše nabídka rozšířila natolik, že se v roce 2018 postupně stala nepřehlednou. Proto náš eshop v roce 2019 prochází postupně rozsáhlou úpravou s cílem zpřehlednit nabídku a umožnit Vám rychle a efektivně se v nabídce orientovat. Nejpodstatnější změnou je slučování jednotlivých forem ženšene do "variant", což znamená, že již brzy nenaleznete např. každý divoký ženšen jako samostatný produkt, ale jako jeden produkt a budete moci vybrat jednu z mnoha variant pomocí malého rozbalovacího menu v pravém horním poli.

 

4betterlife.cz ®, upraveno  1/2/2019

 

 

Pro ty z Vás, kteří ještě neslyšeli o ženšenu

 

Cítíte se mizerně?

Ženšen je léčivá rostlina s nesmírně silnými účinky, která divoce roste a také se pěstuje zejména v Číně. V čínské medicíně se ženšen používá jako léčivka již po tisíce let. Léčivé účinky má celá rostlina, tj. květy, listy, lodyha ale zejména kořen. Nejpoužívanější části rostliny je tedy kořen.

Samotná rostlinka má podle tvaru svého kořene i název - celý vykopaný kořen, je-li pěkně rozrostlý, připomíná lidskou postavu, člověka: z čínštiny Ren=člověk Shen = cca tělo, podoba (vyslovuj žen šen).

Čím starší je kořen, tím silnější má účinky. V Číně je velmi populární a je to jakýsi národní lék. Divoký ženšen pomalu z přírody mizí a proto je cena divokého ženšene velmi vysoká - není vyjímkou spatřit v čínském obchodě např. v Pekingu kořen divokého ženšene za několik miliónů yuanů (1 yuan = cca 3,20 Kč) - na našich stránkách najdete fotografii kořene ženšene za cenu přes 3 800 000 CNY.

Vzhledem k rostoucí spotřebě pěstovaného ženšene v celém světě roste i jeho cena - každoročně se ceny v čínských obchodech zvyšují cca o 10%. Tak 1 gram = 1000 miligramů kvatiltního 5-ti letého ženšene, který je běžně ke koupi v Číně, stojí v přepočtu kolem 50 Kč. 7-mi letý je již nepoměrně dražší a na 20-ti letý ženšen málokterý Číňan má. Přesto jsme byli svědky nákupu 20-ti letého celého kořene, kdy zákazník přinesl k pokladně 2 igelitové tašky yuanů - v Číně je nejvyšší bankovkou 100 CNY....

Ženšen (kořen) se konzumuje buď čerstý (určeno k rychlé spotřebě) - kořen se krájí na plátky, ty se vaří nebo zalévají horkou vodou a nálev se pije, kořen se sní - nebo sušený - kořen je napařován a vakuově sušen, po vysušení je nařezán příčně na plátky nebo se mele na jemný prášek. Plátky nebo prášek se rovněž zalévá horkou vodou nebo vaří a po vychladnutí pije a jí. Do kapslí se dává velmi jemně mletý prášek. Kapsle se polykají.

Sušený kořen vydrží i několik let, je-li dobře skladován - na suchém a tmavém místě.

Číňané milují výluh ženšene v alkoholu - celý kořen naloží na několik měsíců do kvalitního alkoholu, denně protřepou a pak popíjejí po ránu jako lék. Průběžně láhev dolévají, máčejí-li kvalitní ženšen.

 

Mnoho rostlin je nazýváno ženšenem, avšak pozor - pouze jeden je ten pravý, opravdový ženšen - má botanický název Panax ginseng C.A.Meyer. Všechno ostatní jsou jiné rostliny, které jen vzdáleně svým vlivem na zdraví připomínají ženšen. Nějčastěji je za pravý ženšen vydáván tzv. americký ženšen, který se pěstuje v Americe. Dále se za ženšen velmi často vydává sibiřský ženšen, který je pravému již velmi vzdálen.

Chcete-li tedy užívat pravý ženšen, vždy si ověřte, že máte kořen rostlinky Panax ginseng. Pod každým jiným botanickým jménem se skrývá rostlinka ženšenu vzdálená. Chybí-li označení Panax ginseng, raději nic nekupujte, pokud ovšem nemáte závislost na "kočce v měchu".

Při výběru a koupi ženšene nebo přípravku z ženšene tedy nejdříve ověřte, zda obsahuje Panax ginseng. Dále však zkoumejte složení, zejména množství účinné látky = množství ženšene. Pokud např. z označení výrobku zjistíte, že celá dóza, krabička, lahvička apod. obsahuje např. 600 miligramů ženšene za 300,- Kč = nekupujte, nejste li multimilionáři. Neplaťte  za 1 gram 500,- Kč! 600 miligramů je tak akorát denní dávka ženšene a budete-li ji užívat dle pokynů v balení 1 měsíc, nebude mít jiný přínos než pěkný obchod pro prodejce. 20 miligramů denně může na Vaše zdraví působit, ale jen pokud budete v těchto dávkách pokračovat tak 6 měsíců...

Doporučená denní dávka ženšene je kolem 500 miligramů, maximální denní dávka by neměla překročit 1000 miligramů.

Orientace váhy mletého ženšene:

Jistě jste již slyšeli, že v zájmu ochrany zdraví nás spotřebitelů (nebo v zájmu ochrany tržeb farmaceutického průmyslu?) nesmíme dle evropských předpisů uvádět léčivé účinky např. bylin, pokud to nemůžeme prokázat vědeckou studií. Aby nás nikdo neklamal. Každá babička sice ví, že kontryhel upravuje nepravidelnou menstruaci, celík zlatobýl zvyšuje diurézu, kostival že ..., no ale na výrobek to napsat nesmíme, abychom vás neklamali.

Nicméně pro ženšen, jako i pro několik jiných bylin, to již neplatí a ženšen je evropskými předpisy považován za zdraví prospěšný, ba dokonce i za lék. Dle Českého lékopisu 2009 jde v případě ženšene dokonce o oficinální léčivou látku.

Proto bychom mohli uvést zdravotní účinky na lidský organismus. Úplný výčet však není možný, tak komplexně ženšen působí na člověka. Dodnes dokonce není znám přesný mechanismus, jak ženšen na lidský organismus působí. Naše babičky (a i naši rodiče - za totality, kdy socialistický stát obchodoval s Čínou, byl ženšen, zejména tinktury, běžně k dostání v lékárnách a dokonce jej předepisovali lékaři) nazývaly ženšen česky Všehoj. Je třeba ještě k účinkům ženšene něco dodávat?

Evropská komise v oficiálním seznamu dovoluje uvádět tyto základní účinky ženšene na lidské zdraví: antioxidant, zlepšuje kognitivní funkce, zlepšuje paměť, zvyšuje libido, působí jako silné afrodisiakum, posiluje imunitu, zvyšuje výkon jak mentální, tak fyzický, působí příznivě na psychiku, reguluje hladinů sacharidů v krvi,.....

Jde o skutečný "elixír mládí".

Vyhledejte si Panax ginseng, vyberte si přiměřenou dávku (kolik miligramů denně, ne méně než 200 denně, ne více než 1000mg denně) přiměřené síly (nejslabší, pro mladé osoby vhodný, je tříletý, nejsilněší - 10-ti leté a starší kořeny jsou doporučovány pro osoby 40+), zvolte formu užívání (plátky, prášek, celý kořen, tinktura - několika měsíční výluh v alkoholu) a dobře nakupte. Pozn.: 3-letý znamená, že byla vykopána rostlinka na konci 3-tího roku růstu, na podzim, 12-ti letý pak, že kořen pochází z rostlinky na konci 12. roku životního cyklu.

Hlavně ale: co jste na Vašem zdraví pokazili za několik let, ani ženšen nespraví za pár dnů! Navíc nástup účinků ženšene je pozvolný, první příznaky pocítíte po cca týdnu denní aplikace. Maximální účinek má ženšen po 3 týdnech užívání - po této době se doporučuje užívání na 1 týden přerušit, neboť účinky ženšenu mají velkou setrvačnost. Pro celkové posílení organismu, jeho vitality a imunity obvykle postačí měsíční kůra 2x ročně.

Ovšem ženšen je lék a jako k takovému se také chovejte - nikdo z nás si nenasype celou dózu prášků na spaní, nemůže-li spát....nemá ani smysl spolykat např. 20 000 miligramů ženšene za dva tři dny - to jen spláchnete své peníze do záchodu...a kromě toho Vám to může ublížit!

Další informace o Panax ginseng se dozvíte u jednotlivých produktů a jinde na našich stránkách.

Nechť Vám náš Panax ginseng, přímý import z Číny z nejkvalitnějších obchodů, přijde k užitku! Na zdraví!

Po našem ženšenu se budete cítit výrazně lépe!

Váš tým 4BetterLife

 

revised 21/5/2018

...300 a 500 miligramů ženšene?

Často narážíme na dotazy, zda náš ženšen není příliš drahý. Na tuto otázku odpovídáme tím, ať si přepočítáte, kolik stojí gram ženšene v lékárnách v různých tobolkách, pilulkách apod. Obvykle zaplatíte např. za 600 miligramů - celou krabičku tobolek - např. 340,- Kč. To je po přepočtu 566,- Kč za gram. Náš originální pravý čínský panax ginseng - všehoj stojí cca 71,- Kč za gram u 10-ti letého, celé kořeny 12-ti leté prodáváme např. za 1 gram i 150,- Kč a brzy budeme mít v nabídce i 20-ti letý ženšen divoce rostoucí (a tam bude cena vysoká, ale to je zcela jiná kategorie ženšene - divoký ženšen má neskutečnou sílu).

Pro Vaši představu, kolik je 300 milgramů ženšene:

Ano, vidíte dobře: 300 miligramů ženšene je cca 1 plátek kořene. Pokud tedy koupíte v kapsílch dávku 600 mg ženšene, koupili jste pravděpodobně toto:

 

 

revised 21/5/2018

"Platební brána ComGate” a odkaz na stránku https://www.comgate.cz/cz/platebni-brana.

Impresum - údaje o firmě a kontakty

Provozovatel webu (adresa www.zensen.cz) 4betterlife.cz:

GOLD EAGLE s.r.o.

Nejrychlejší kontakt:

zdenek.tryba@gmail.com

Nejrychleší telefon během pracovního dne:

+420 604 299 015

Všechny kontakty a informace: zde

Vrácení zboží a peněz

Vrácení zboží

Vrácení peněz

zde nás můžete kontaktovat
Logo
4betterlife.cz
© 2015 - 2023 GOLD EAGLE s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz