Nejbližší termín odeslání objednávek:

🚚 pondělí 5.6.2023 kolem poledne.


Novinky
16.12.2022
Poslední newsletter
Právě dorazilo z Asie Pravý bílý, 9letý, plátky 15 g Vynikající čí... číst celé
13.11.2022
Co je právě na cestě z Asie?
Skvělá dárková sada s oživovačem (vhodné proti extrémní únavě), vzácný divoký korejský ženšen!    Divoký korejský ženšen kvality Heaven v nálevu, dá... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Přihlášení k odběru novinek

Zadejte svůj e-mail a již Vám nic neunikne! Novinky, soutěže, zajímavosti, články, srovnání produktů.

Jak nás hodnotíte:
  1. Úvod
  2. 👀 Co je co
  3. ... ŽENŠEN?
  4. Kvalita korejského ženšene
Třídění korejského ženšene dle kvality

 

Pěstovaný korejský ženšen - Panax ginseng C.A.Meyer (divoký ženšen se již v Koreji za přijatelnou cenu nevyskytuje) je nejčastěji sklizen po uplynutí 6 let růstu. Rostlinka každoročně usychá a na jaře znovu vyroste lodyha a květ, každý rok je lodyha rozvětvenější a kořen silnější s vyšším obsahem účinných látek (ginsenosidů).

Ke svému růstu ženšen potřebuje chlad, vlhko a plný stín celý den, na přímém slunci rychle hyne nebo je napadena škůdci a hyne celá výsatba. Pěstovat ženšen např. v Evropě je nesmysl předem odsouzený k neúspěchu, neboť k  růstu potřebuje v půdě specifické bakterie a houby, se kterými spolupracuje a které jsou hlavním přenašečem účinných látek do kořene (ženšen Vám "doma" třeba vyroste, ale nebude mít žádný účinek).

Po sklizni je korejský ženšen u některých tradičních výrobců podroben přísnému hodnocení a třídění do kategorií. Při tomto procesu mistři ženšene, kteří ženšen předtím ručně sklízeli, přihlížejíce k péči při růstu a k lokalitě, kde rostl, třídí ženšen na kvalitatívní třídy Nebeský ženšen (Heaven Grade), Zemní ženšen (Ground Grade),  Dobrý ženšen (Good Grade) a Sekaný, lámaný ženšen (Cut Grade). Nebeský ženšen je hodně, hodně drahý. Není vyjímkou, že Nebeský ženšen 10Ji stojí stovky USD za pár desítek gramů.

Co jsou Ji? Ženšen se dále hodnotí dle velikosti a váhy kořenů (hlavních a vedlejších, dle vzhledu a rozvětvení kořenů - drobné kořínky mají jiný poměr účinných látek než hlavní kořen, proto se výluhy, extrakty a mletý ženšen obvykle připravují ze 70% z hlavních kořenů a 30 % drobných koncových kořínků).

Tak kořen, kterého se např. do 600g vejde 14 hlavních zpracovaných kořenů, dostane hodnotu 10Ji. 20Ji je pak 28 kořenů do 600g, 38 kořenů do 600g má 30Ji, 40Ji - 48 a 50Ji - 58 kořenů.

Např. 30g Nebeského kořene 10Ji stojí 440 USD. Avšak 50g Nebeského ženšene 10Ji 10-ti letého přijde na několik tisíc USD.

V nedávné době jsme též do sortimentu zařadili korejský ženšen jiných hodnotících měřítek, zejména černý a pak Compound K. Tradiční třídění dle kvality (heaven, earth,...) se těchto kořenů netýká.

aktualizace 27.8.2021

 

balení ženšene HEAVEN GRADEHeaven Grade 6 years 30Ji bio 19 kořenů na 300 gHeaven Grade 6 years 30Jicertifikát Heaven Grade 30Ji biovakuové baleen kořene Heaven Grade, trvanlivost přes 10 letzákladní kvalitatívní třídění korejského ženšene dle JiCertifikovaný ženšen je dodáván v plechovkáchPlechovky jsou zdobeny korejskými motivyKaždá plechovka obsahuje logo firmy pro GRADE ženšeneUvnitř plechovky je dřevěná krabiceZabalená v hedvábném papíruS vyrytými znaky producenta a mistraV krabici se ukrývají kořeny ženšeneDle certifikované JiSoučástí balení je originál certifikátuHlavním motiven na plechovce je legenda k JiZnak GRADE, např. EarthA označení Ji číslovkouKterá popisuje počet kořenů na 600g

"Platební brána ComGate” a odkaz na stránku https://www.comgate.cz/cz/platebni-brana.

Impresum - údaje o firmě a kontakty

Provozovatel webu (adresa www.zensen.cz) 4betterlife.cz:

GOLD EAGLE s.r.o.

Nejrychlejší kontakt:

zdenek.tryba@gmail.com

Nejrychleší telefon během pracovního dne:

+420 604 299 015

Všechny kontakty a informace: zde

Vrácení zboží a peněz

Vrácení zboží

Vrácení peněz

zde nás můžete kontaktovat
Logo
4betterlife.cz
© 2015 - 2023 GOLD EAGLE s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz