Novinky
22.04.2021
Angelica čínská extrakt 6:1 v tabletách
Výborný doplněk stravy v (a po) menopauze. blíže zde číst celé
08.04.2021
Ženšen Heaven, 20 Ji, 600 g, cena pro tuto kvalitu příznivá
Získejte kvalitu ženšenu, jakou jsme ještě nenabídli. Dlouhodobá investice. Prohlédněte zde. číst celé
08.04.2021
Kvalita Earth, 40 Ji, 150 g - zásoba na celý rok
Pro vlastní výrobu skvělého výluhu z ženšenových kořenů vysoké kvality za příznivou cenu. Blíže zde. číst celé
Zobrazit všechny novinky
Přihlášení k odběru novinek

Zadejte svůj e-mail a již Vám nic neunikne! Novinky, soutěže, zajímavosti, články, srovnání produktů.

Jak nás hodnotíte:
 

  1. Úvod
  2. 👀 Co je co
  3. ... ŽENŠEN?
  4. Kvalita korejského ženšene
Třídění korejského ženšene dle kvality

 

Pěstovaný korejský ženšen - Panax ginseng C.A.Meyer (divoký ženšen se již v Koreji za přijatelnou cenu nevyskytuje) je nejčastěji sklizen po uplynutí 6 let růstu. Rostlinka každoročně usychá a na jaře znovu vyroste lodyha a květ, každý rok je lodyha rozvětvenější a kořen silnější s vyšším obsahem účinných látek (ginsenosidů).

Ke svému růstu ženšen potřebuje chlad, vlhko a plný stín celý den, na přímém slunci rychle hyne nebo je napadena škůdci a hyne celá výsatba. Pěstovat ženšen např. v Evropě je nesmysl předem odsouzený k neúspěchu, neboť k  růstu potřebuje v půdě specifické bakterie a houby, se kterými spolupracuje a které jsou hlavním přenašečem účinných látek do kořene (ženšen Vám "doma" třeba vyroste, ale nebude mít žádný účinek).

Po sklizni je korejský ženšen u některých tradičních výrobců podroben přísnému hodnocení a třídění do kategorií. Při tomto procesu mistři ženšene, kteří ženšen předtím ručně sklízeli, přihlížejíce k péči při růstu a k lokalitě, kde rostl, třídí ženšen na kvalitatívní třídy Nebeský ženšen (Heaven Grade), Zemní ženšen (Ground Grade),  Dobrý ženšen (Good Grade) a Sekaný, lámaný ženšen (Cut Grade). Nebeský ženšen je hodně, hodně drahý. Není vyjímkou, že Nebeský ženšen 10Ji stojí stovky USD za pár desítek gramů.

Co jsou Ji? Ženšen se dále hodnotí dle velikosti a váhy kořenů (hlavních a vedlejších, dle vzhledu a rozvětvení kořenů - drobné kořínky mají jiný poměr účinných látek než hlavní kořen, proto se výluhy, extrakty a mletý ženšen obvykle připravují ze 70% z hlavních kořenů a 30 % drobných koncových kořínků).

Tak kořen, kterého se např. do 600g vejde 14 hlavních zpracovaných kořenů, dostane hodnotu 10Ji. 20Ji je pak 28 kořenů do 600g, 38 kořenů do 600g má 30Ji, 40Ji - 48 a 50Ji - 58 kořenů.

Např. 30g Nebeského kořene 10Ji stojí 440 USD. Avšak 50g Nebeského ženšene 10Ji 10-ti letého přijde na několik tisíc USD.

V nedávné době jsme též do sortimentu zařadili korejský ženšen jiných hodnotících měřítek, zejména černý a pak Compound K. Tradiční třídění dle kvality (heaven, earth,...) se těchto kořenů netýká.

aktualizace 27.8.2021

 

balení ženšene HEAVEN GRADEHeaven Grade 6 years 30Ji bio 19 kořenů na 300 gHeaven Grade 6 years 30Jicertifikát Heaven Grade 30Ji biovakuové baleen kořene Heaven Grade, trvanlivost přes 10 letzákladní kvalitatívní třídění korejského ženšene dle JiCertifikovaný ženšen je dodáván v plechovkáchPlechovky jsou zdobeny korejskými motivyKaždá plechovka obsahuje logo firmy pro GRADE ženšeneUvnitř plechovky je dřevěná krabiceZabalená v hedvábném papíruS vyrytými znaky producenta a mistraV krabici se ukrývají kořeny ženšeneDle certifikované JiSoučástí balení je originál certifikátuHlavním motiven na plechovce je legenda k JiZnak GRADE, např. EarthA označení Ji číslovkouKterá popisuje počet kořenů na 600g

"Platební brána ComGate” a odkaz na stránku https://www.comgate.cz/cz/platebni-brana.

Impresum - údaje o firmě a kontakty

Provozovatel webu 4betterlife.cz:

GOLD EAGLE s.r.o.

Nejrychlejší kontakt:

zdenek.tryba@gmail.com

Nejrychleší telefon během dne:

+420 604 299 015

Všechny kontakty a informace: zde

zde nás můžete kontaktovat
Logo
4betterlife.cz
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
© 2015 - 2021 GOLD EAGLE s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.