Nejbližší termín odeslání objednávek:

🚚 pondělí 5.6.2023 kolem poledne.


Novinky
16.12.2022
Poslední newsletter
Právě dorazilo z Asie Pravý bílý, 9letý, plátky 15 g Vynikající čí... číst celé
13.11.2022
Co je právě na cestě z Asie?
Skvělá dárková sada s oživovačem (vhodné proti extrémní únavě), vzácný divoký korejský ženšen!    Divoký korejský ženšen kvality Heaven v nálevu, dá... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Přihlášení k odběru novinek

Zadejte svůj e-mail a již Vám nic neunikne! Novinky, soutěže, zajímavosti, články, srovnání produktů.

Jak nás hodnotíte:
  1. Úvod
  2. 👀 Co je co
  3. ... ŽENŠEN?
Pro ty z Vás, kteří ještě neslyšeli o ŽENŠENU

Cítíte se mizerně?

Ženšen je léčivka, rostlina s nesmírně silnými účinky, která roste divoce  a také se pěstuje - zejména v Číně. V čínské medicíně se ženšen používá jako léčivka již po tisíce let. Příznivé účinky má celá rostlina, tj. květy, listy, lodyha ale zejména kořen. Nejpoužívanější částí rostliny je tedy kořen.

Samotná rostlinka má podle tvaru svého kořene i název - celý vykopaný kořen, je-li pěkně rozrostlý, připomíná lidskou postavu, člověka: v čínštině se ženšen nazývá (v přepisu)  RenShen, Ren = člověk (vyslovuj žen)  Shen (vyslovuj šen) = cca postava.

Čím starší je kořen, tím silnější má účinky.  Divoký ženšen pomalu z přírody mizí a proto je cena divokého ženšene velmi vysoká - není výjimkou spatřit v čínském obchodě např. v Pekingu kořen divokého ženšene za několik miliónů yuanů (1 yuan, zkratka CNY = cca 3,20 Kč) - na našich stránkách najdete fotografii kořene ženšene za cenu přes 3 800 000 CNY.

Vzhledem k rostoucí spotřebě pěstovaného ženšene v celém světě roste i jeho cena. Každoročně se ceny v čínských obchodech zvyšují cca o 10%. 1 gram = 1000 miligramů kvaliltního 6-ti letého ženšene, který je běžně ke koupi v Číně, stojí v přepočtu i kolem 70 Kč. Kvalitní 7-mi letý je již nepoměrně dražší a na 20-ti letý ženšen má v Číně jen "horních" 300 000. Přesto jsme byli svědky nákupu 20-ti letého celého kořene, kdy zákazník přinesl k pokladně 2 igelitové tašky yuanů - v Číně je nejvyšší bankovkou 100 CNY....


Ženšen (kořen) se konzumuje buď čerstvý (určeno k rychlé spotřebě) - kořen se krájí na plátky, ty se vaří nebo zalévají horkou vodou a nálev se pije, kořen se sní - nebo sušený - kořen je napařován a vakuově sušen, po vysušení je nařezán příčně na plátky nebo se mele na jemný prášek. Plátky nebo prášek se rovněž zalévají horkou vodou nebo vaří a po vychladnutí pijí a jí. Do kapslí se dává velmi jemně mletý prášek. Kapsle se polykají. Je možno narazit i na kapsle plněné exktraktem ženšene. Ten má vyšší obsah účinných látek.

Sušený kořen vydrží i několik let, je-li dobře skladován - na suchém a tmavém místě.

Číňané milují výluh ženšene v kvalitním pití - celý kořen naloží na několik měsíců do kvalitního pití, denně protřepou a pak popíjejí po ránu. Průběžně láhev dolévají, máčejí-li kvalitní a starší ženšen. Samozřejmě je možné takto namáčet i plátkovaný ženšen.

Mnoho rostlin je nazýváno ženšenem, avšak pozor - pouze jeden je ten pravý, opravdový ženšen - má botanický název Panax ginseng C.A.Meyer. Všechno ostatní jsou jiné rostliny, které jen vzdáleně svým vlivem na lidský organismus připomínají ženšen. Nějčastěji je za pravý ženšen vydáván tzv. americký ženšen, který se pěstuje v Americe. Ten je alespoň pravému ženšenu příbuzný botanicky a má obdobné spektrum vlivu na zdraví, jen je slabší. Dále se za ženšen velmi často vydává sibiřský ženšen, který je pravému již velmi vzdálen jak botanicky, tak svým vlivem na zdraví.

Chcete-li tedy užívat pravý ženšen, vždy si ověřte, že máte kořen rostlinky Panax ginseng C.A.Meyer. Pod každým jiným botanickým jménem se skrývá rostlinka ženšenu mnohdy velmi vzdálená. Chybí-li označení Panax ginseng C.A.Meyer, raději nic nekupujte, pokud ovšem nemáte závislost na "kočce v měchu".

Při výběru a koupi ženšene nebo přípravku z ženšene tedy nejdříve ověřte, zda obsahuje Panax ginseng C.A.Meyer. Dále však zkoumejte složení, zejména množství účinné látky = množství ženšene. Pokud např. z označení výrobku zjistíte, že celá dóza, krabička, lahvička apod. obsahuje např. 600 miligramů ženšene za 300,- Kč, nekupujte, nejste li multimilionáři. Neplaťte  za 1 gram 500,- Kč, 600 miligramů je tak akorát denní dávka ženšene a budete-li ji užívat dle pokynů v balení 1 měsíc, nebude mít jiný přínos než pěkný obchod pro prodejce. 20 miligramů denně může na Vaše zdraví působit, ale jen pokud budete v těchto dávkách pokračovat tak 6 měsíců...

Doporučená denní dávka ženšene je kolem 300 - 800 miligramů, maximální denní dávka by neměla překročit 1000 miligramů.

Orientace váhy mletého ženšene:

Jistě jste již slyšeli, že v zájmu ochrany zdraví nás spotřebitelů (nebo v zájmu ochrany tržeb farmaceutického průmyslu?) nesmíme dle evropských předpisů uvádět léčivé účinky např. bylin, pokud to nemůžeme prokázat vědeckou studií. Aby nás (Vás) nikdo neklamal. Každá babička sice ví, že kontryhel upravuje nepravidelnou menstruaci, celík zlatobýl zvyšuje diurézu, kostival že ..., no ale na výrobek to napsat nesmíme, abychom vás neklamali.

Nicméně pro ženšen, jako i pro několik jiných bylin, to již neplatí a ženšen je evropskými předpisy považován za zdraví prospěšný, ba dokonce i za lék. Dle Českého lékopisu 2009 (i 2017) jde v případě ženšene dokonce o oficinální = léčivou látku.

Proto bychom mohli uvést příznivé účinky na lidský organismus. Úplný výčet však není možný, tak komplexně ženšen působí na člověka. Dodnes dokonce není znám přesný mechanismus, jak ženšen na lidský organismus působí. Naše babičky (a i naši rodiče - za totality, kdy socialistický stát obchodoval s Čínou, byl ženšen, zejména tinktury, běžně k dostání v lékárnách a dokonce jej předepisovali lékaři) nazývaly ženšen česky "všehoj". Je třeba ještě k účinkům ženšene něco dodávat?

Evropská komise v oficiálním seznamu dovoluje uvádět tyto základní účinky ženšene na lidské zdraví: antioxidant, zlepšuje kognitivní funkce, zlepšuje paměť, posiluje imunitu, zvyšuje výkon jak mentální (zlepšuje kognitivní funkce = výkon a schopnosti mozku), tak fyzický, působí příznivě na psychiku, reguluje hladinů sacharidů v krvi,.....

Jde o skutečný "elixír mládí".

Vyhledejte si Panax ginseng, vyberte si přiměřenou dávku (kolik miligramů denně, ne méně než 200 denně, ne více než 1000mg denně) přiměřené síly (nejslabší, pro mladé osoby vhodný, je tříletý, nejsilněší - 10-ti leté a starší kořeny jsou doporučovány pro osoby 40+), zvolte formu užívání (plátky, prášek, celý kořen, tinktura - několika měsíční výluh, tobolky) a dobře nakupte. Pozn.: 3-letý znamená, že byla vykopána rostlinka na konci 3-tího roku růstu, na podzim, 12-ti letý pak, že kořen pochází z rostlinky na konci 12. roku životního cyklu.

Hlavně ale: co jste na Vašem zdraví pokazili za několik let, ani ženšen nespraví za pár dnů. Navíc nástup účinků ženšene je pozvolný, první příznaky pocítíte po cca týdnu denní aplikace. Maximální účinek má ženšen po 3 týdnech užívání - po této době se doporučuje užívání na 1 týden přerušit, neboť účinky ženšenu mají velkou setrvačnost. Pro celkové posílení organismu, jeho vitality a imunity obvykle postačí měsíční kůra 2x ročně, po nástupní kůře silnějšího ženšene můžete však ženšen užívat celoročně, nejlépe ve slabších dávkách.

Pokud ale nedodržíte denní užívání ženšene, jste schopni pro své zdraví brát ženšen jen občas, jak Vás napadne, jak si vzpomenete, nevyhazujte za ženšen peníze a přenechte tento životabudič jiným zákazníkům.

Ovšem ženšen je tak silný životabudič a jako k takovému se také chovejte - nikdo z nás si nenasype celou dózu prášků na spaní, nemůže-li spát....nemá ani smysl spolykat např. 20 000 miligramů ženšene za dva tři dny - to jen spláchnete své peníze do záchodu.

Další informace o Panax ginseng se dozvíte u jednotlivých produktů a jinde na našich stránkách, komplexnější informace poskytuje článek zde.

Nechť Vám náš Panax ginseng, přímý import z Číny z nejkvalitnějších obchodů, přijde k užitku. Na zdraví!

Po našem ženšenu se budete cítit výrazně lépe.

tým 4BetterLife

 

revised 23/5/2018

...300 a 500 miligramů ženšene?

 

Často narážíme na dotazy, zda náš ženšen není příliš drahý. Na tuto otázku odpovídáme tím, ať si přepočítáte, kolik stojí gram ženšene v lékárnách v různých tobolkách, pilulkách apod. Obvykle zaplatíte např. za 600 miligramů - celou krabičku tobolek - např. 340,- Kč. To je po přepočtu 566,- Kč za gram. Náš originální pravý čínský panax ginseng - všehoj stojí cca 70,- Kč za gram, celé kořeny 12-ti leté prodáváme např. za 1 gram i 150,- Kč a již máme v nabídce i 20-ti letý ženšen divoce rostoucí (zde je  cena vysoká, ale to je zcela jiná kategorie ženšene - divoký ženšen má neskutečnou sílu, je obtížné jej z Číny získat - v Koreji se již nevyskytuje - a gram stojí okolo 700,- Kč, ale divoký ženšen se nekupuje na gramy...).

 

Pro Vaši představu, kolik je 300 milgramů ženšene:

Ano, vidíte dobře: 300 miligramů ženšene je 1 plátek kořene. Pokud tedy koupíte v kapsílch dávku 600 mg ženšene, koupili jste pravděpodobně toto v celém balíčku, např. v 90 tobolkách na 2 měsíce:

 

 

revised 20/1/2019

"Platební brána ComGate” a odkaz na stránku https://www.comgate.cz/cz/platebni-brana.

Impresum - údaje o firmě a kontakty

Provozovatel webu (adresa www.zensen.cz) 4betterlife.cz:

GOLD EAGLE s.r.o.

Nejrychlejší kontakt:

zdenek.tryba@gmail.com

Nejrychleší telefon během pracovního dne:

+420 604 299 015

Všechny kontakty a informace: zde

Vrácení zboží a peněz

Vrácení zboží

Vrácení peněz

zde nás můžete kontaktovat
Logo
4betterlife.cz
© 2015 - 2023 GOLD EAGLE s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz