Novinky
22.04.2021
Angelica čínská extrakt 6:1 v tabletách
Výborný doplněk stravy v (a po) menopauze. blíže zde číst celé
08.04.2021
Ženšen Heaven, 20 Ji, 600 g, cena pro tuto kvalitu příznivá
Získejte kvalitu ženšenu, jakou jsme ještě nenabídli. Dlouhodobá investice. Prohlédněte zde. číst celé
08.04.2021
Kvalita Earth, 40 Ji, 150 g - zásoba na celý rok
Pro vlastní výrobu skvělého výluhu z ženšenových kořenů vysoké kvality za příznivou cenu. Blíže zde. číst celé
Zobrazit všechny novinky
Přihlášení k odběru novinek

Zadejte svůj e-mail a již Vám nic neunikne! Novinky, soutěže, zajímavosti, články, srovnání produktů.

Jak nás hodnotíte:
 

  1. Úvod
  2. 👀 Co je co
  3. ... ŽENŠEN?
  4. Jaký ženšen nabízíme
sklizeň ženšene v Korejizpracování ženšene
Jaký ženšen nabízíme

 

Tuto bylinu, Panax ginseng C.A.Meyer - ženšen si můžete u nás pořídit  ve vysoké kvalitě, a to kořen, který byl nakoupen od ověřených dodavatelů v Asii, převážně v Číně a v Jižní Koreji:

 

- v různých formách a různé části byliny

Ženšen prodáváme nejčastěji sušený plátkovaný - plátky se povaří nebo zalijí horkou vodou a po zchladnutí se nálev vypije a plátky sní. Sušený kořen můžete koupit u nás také celý. Ten  si buď krájíte, nebo naložíte do kvalitního pití, denně protřepete a po 1-3 měsících popíjíte v malých dávkách, nejlépe max 2cl po ránu. Nebo si koupíte sušený mletý kořen - jemně mletý přímo sníte (zapijete nápojem, není to ale idelání způsob) nebo užíváte tobolky plněné mletým ženšenem.  Konečně můžete koupit silnou tinkturu, výluh kořene ženšene ve vysokoprocentním alkoholu a užívat několik kapek denně. Tato forma ženšene se rychleji vstřebává a účiny pocítíte velmi brzy. Rovněž již nabízíme i nakládaný nebo čerstvý celý kořen - idelální pro přímou konzumaci nebo nakládání do alkoholu.

 

Můžete si také koupit celé koncové kořínky hlavního kořene. Ty buď povaříte nebo naložíte do kvalitního pití. Sušený květ a stonek ženšene buď koupíte celý, jen jemně lámaný nebo mletý na jemný prášek, nejčastěji v tobolkách nebo jako čajové pytlíky. Čajové pytlíky (porcovaný čaj) nabízíme také z koncových kořínků. Z těchto částí ženšene bude mít Vaše tělo trochu jiný užitek, obsahují jiné  účinné látky. Květy více působí na regulaci tlaku a cukru, koncové kořínky mají jinou skladbu ginsenoidů a jsou slabší než hlavní kořen.

 

Lze si pořídit i ženšenový extrakt, kde jsou koncentrovány účinné látky. Extrakt je obvykle 1:10 až 1:50, kdy např. z 10 kg kořene byl vyroben 1 kg extraktu. V extraktech je vyšší obsah účinných látek, proto stačí menší denní dávky. Důležitou hodnotou extraktů je obsah ginsenoidů. Je-li nad 20%, jde již o silný extrakt, lze občas koupit i extrakt kolem 50% (nad 50% se v Číně nevyrábí). Extrakt se obvykle nabízí v tobolkách, doplněných o inulin a magnesium. Extrakt v tobolkách Vám umožní přesné dávkování ženšene a snadné a rychlé užívání silnějších dávek. Od konce roku 2018 již nabízíme tekutý extrakt korejského ženšene - ve velkých dávkách k přímé kontumaci i v tobolkách. Tento extrakt máme v nabídce i s obsahem hlavních účinných látek až 10mg na 1 g!

 

- v různém stáří a jinak rostoucí

U ženšene platí čím starší, tím lepší. Ale neznamená to, čím déle skladovaný, tím lepší. Jde o stáří rostlinky, jak dlouho rostla a kdy byla sklizena. Nejdříve se ženšen sklízí na konci 3. roku vegetačního cyklu, jde o ženšen nejslabší. Nejčastěji se ženšen sklízí na konci 6. roku růstu rostlinky (není prokázáno, že 6ti letý ženšen je nejlepší, jde hlavně o to, že o ženšen je rok co rok větší poptávka a po 6ti letech růstu ženšene už farmy sklízejí z ekonomického hlediska optimální kvalitu ženšene - je dost silný a  dále už  péče o rostliny není ekonomická). Ale lze koupit i 7mi letý kořen, 8mi letý, 9ti letý atd. Cena roste pochopitelně se stářím ženšene. Čím starší, tím vyšší náklady na pěstování a tím méně kořenů daného stáří je k dostání a cena roste. Ale staré kořeny jsou vždy účinnější než mladé.

 

U divoce rostoucího ženšene 6. rok sklizně neplatí. Divoký ženšen  je vzácný, nesmí se sbírat, jen určitý povolený počet v době sklizně, musí být certifikován a bez certifikátu se nesmí prodávat a vyvážet. Nám se daří dovézt z Číny nejstarší 12ti, 15ti a  nejvíce 20ti leté kořeny, existují i starší, i stoleté, ty jsou ale již nesmírně drahé.

 

- v různém balení

Někdo dává přednost přírodnímu balení, někomu více vyhovuje pěkná sklenička, kterou po využívání ženšene použije na koření, marmeládu... Někdo jiný raději praktický kelímek s uzávěrem. Proto balíme různé formy ženšene do různých obalů, ať nabídka osloví co nejširší okruh zájemců o ženšen.

 

- v různých dávkách

Kvalitní ženšen je drahá záležitost. Kdo nemá s ženšenem osobní nebo zprostředkovanou zkušenost, nerad hned utratí za velké dávky mnohaletého ženšene. Proto můžete u nás nakoupit minimální dávky ženšene 1gram, 2 gramy  na vyzkoušení, jak to vůbec chutná a působí, vyšší dávky na delší vyzkoušení (10 gramů, 15 gramů), plnohodnotné dávky 20 gramů a také dávky nad 20 gramů čistého ženšene pro ty, co chtějí ženšen užívat trvale v silné dávce. Pro více osob nabízíme cenově zvýhodněná  rodinná balení. Pro znalce ženšene pak nabízíme celé kořeny nad 10 let stáří rostlinky a pro opravdové "fajnšmekry" divoký kořen.

 

- v nezvyklém balení

Občas se nám podaří nakoupit něco zvláštního, například mimořádně kvalitní 8mi letý ženšen, jindy karamelizovaný 12ti letý korejský ženšen, jindy kvalitní mletý a velmi chutný lesní med... pak sestavíme mimořádnou nabídku, obvykle jako řadu: medovou řadu, VIP řadu, stříbrnou řadu atd. Tyto nabídky se obvykle neopakují a po vyprodání zásob je již není možné koupit.

 

aktualizováno 24.8.2021

Zpracování ženšene v Koreji

 

Ženšen pravý, čínský nebo korejský, Panax ginseng C.A.Meyer,  je stejná rostlinka, víceletá, která má ráda chlad, vlhko a plný stín. Na přímem slunci rychle hyne (je napadena plísní). Roste pouze v Číně a v Koreji, ve vhodných horách. Číňané ten svůj označují jako nejlepší, Korejci zase ten korejský.

Samozřejmě zde rozdíly jsou, když vinař na Moravě pěstuje jistou odrůdu vinné révy a stejnou i Ital, víno je odlišné chuti a vzhledu a to díky podmínkám, kde rostlinky vyrůstaly a plodily.

Nelze tedy jednoznačně tvrdit, že čínský je lepší nebo že korejský je lepší. Velký rozdíl je ovšem mezi zpracováním kořenů ženšene. V Číně se suší vakuově, v Koreji se pere a pak se suší na přímém slunci a až ztvrdne (celý sušený korejský ženšen je velmi tvrdý a je třeba jej pře použitím máčet a vařit, plátek čínského ženšene lze sníst bez úpravy) nebo se fermentuje, následně se třídí, hodnotí, balí atd. V Koreji lze koupit většinou 6-ti letý ženšen.

U některých korejských pěstitelů ženšene (divoký korejský ženšen již neexistuje, divoce v Koreji ženšen již neroste) se kvalita sklizně přísně posuzuje a speciální mistři ženšene dělí ženšen podle kvality na 4 kategorie Nebeský, Zemní .... a to tom již na jiném místě.

 

 

"Platební brána ComGate” a odkaz na stránku https://www.comgate.cz/cz/platebni-brana.

Impresum - údaje o firmě a kontakty

Provozovatel webu 4betterlife.cz:

GOLD EAGLE s.r.o.

Nejrychlejší kontakt:

zdenek.tryba@gmail.com

Nejrychleší telefon během dne:

+420 604 299 015

Všechny kontakty a informace: zde

zde nás můžete kontaktovat
Logo
4betterlife.cz
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
© 2015 - 2021 GOLD EAGLE s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.