Nejbližší termín odeslání objednávek:

🚚 nejpozději středa 31.5.2023 kolem poledne.


Novinky
16.12.2022
Poslední newsletter
Právě dorazilo z Asie Pravý bílý, 9letý, plátky 15 g Vynikající čí... číst celé
13.11.2022
Co je právě na cestě z Asie?
Skvělá dárková sada s oživovačem (vhodné proti extrémní únavě), vzácný divoký korejský ženšen!    Divoký korejský ženšen kvality Heaven v nálevu, dá... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Přihlášení k odběru novinek

Zadejte svůj e-mail a již Vám nic neunikne! Novinky, soutěže, zajímavosti, články, srovnání produktů.

Jak nás hodnotíte:
  1. Úvod
  2. 👀 Co je co
  3. ... ŽENŠEN?
  4. Jaký ženšen nabízíme
sklizeň ženšene v Korejizpracování ženšene
Jaký ženšen nabízíme

 

Tuto bylinu, Panax ginseng C.A.Meyer - ženšen si můžete u nás pořídit  ve vysoké kvalitě, a to kořen, který byl nakoupen od ověřených dodavatelů v Asii, převážně v Číně a v Jižní Koreji:

 

- v různých formách a různé části byliny

Ženšen prodáváme nejčastěji sušený plátkovaný - plátky se povaří nebo zalijí horkou vodou a po zchladnutí se nálev vypije a plátky sní. Sušený kořen můžete koupit u nás také celý. Ten  si buď krájíte, nebo naložíte do kvalitního pití, denně protřepete a po 1-3 měsících popíjíte v malých dávkách, nejlépe max 2cl po ránu. Nebo si koupíte sušený mletý kořen - jemně mletý přímo sníte (zapijete nápojem, není to ale idelání způsob) nebo užíváte tobolky plněné mletým ženšenem.  Konečně můžete koupit silnou tinkturu, výluh kořene ženšene ve vysokoprocentním alkoholu a užívat několik kapek denně. Tato forma ženšene se rychleji vstřebává a účiny pocítíte velmi brzy. Rovněž již nabízíme i nakládaný nebo čerstvý celý kořen - idelální pro přímou konzumaci nebo nakládání do alkoholu.

 

Můžete si také koupit celé koncové kořínky hlavního kořene. Ty buď povaříte nebo naložíte do kvalitního pití. Sušený květ a stonek ženšene buď koupíte celý, jen jemně lámaný nebo mletý na jemný prášek, nejčastěji v tobolkách nebo jako čajové pytlíky. Čajové pytlíky (porcovaný čaj) nabízíme také z koncových kořínků. Z těchto částí ženšene bude mít Vaše tělo trochu jiný užitek, obsahují jiné  účinné látky. Květy více působí na regulaci tlaku a cukru, koncové kořínky mají jinou skladbu ginsenoidů a jsou slabší než hlavní kořen.

 

Lze si pořídit i ženšenový extrakt, kde jsou koncentrovány účinné látky. Extrakt je obvykle 1:10 až 1:50, kdy např. z 10 kg kořene byl vyroben 1 kg extraktu. V extraktech je vyšší obsah účinných látek, proto stačí menší denní dávky. Důležitou hodnotou extraktů je obsah ginsenoidů. Je-li nad 20%, jde již o silný extrakt, lze občas koupit i extrakt kolem 50% (nad 50% se v Číně nevyrábí). Extrakt se obvykle nabízí v tobolkách, doplněných o inulin a magnesium. Extrakt v tobolkách Vám umožní přesné dávkování ženšene a snadné a rychlé užívání silnějších dávek. Od konce roku 2018 již nabízíme tekutý extrakt korejského ženšene - ve velkých dávkách k přímé kontumaci i v tobolkách. Tento extrakt máme v nabídce i s obsahem hlavních účinných látek až 10mg na 1 g!

 

- v různém stáří a jinak rostoucí

U ženšene platí čím starší, tím lepší. Ale neznamená to, čím déle skladovaný, tím lepší. Jde o stáří rostlinky, jak dlouho rostla a kdy byla sklizena. Nejdříve se ženšen sklízí na konci 3. roku vegetačního cyklu, jde o ženšen nejslabší. Nejčastěji se ženšen sklízí na konci 6. roku růstu rostlinky (není prokázáno, že 6ti letý ženšen je nejlepší, jde hlavně o to, že o ženšen je rok co rok větší poptávka a po 6ti letech růstu ženšene už farmy sklízejí z ekonomického hlediska optimální kvalitu ženšene - je dost silný a  dále už  péče o rostliny není ekonomická). Ale lze koupit i 7mi letý kořen, 8mi letý, 9ti letý atd. Cena roste pochopitelně se stářím ženšene. Čím starší, tím vyšší náklady na pěstování a tím méně kořenů daného stáří je k dostání a cena roste. Ale staré kořeny jsou vždy účinnější než mladé.

 

U divoce rostoucího ženšene 6. rok sklizně neplatí. Divoký ženšen  je vzácný, nesmí se sbírat, jen určitý povolený počet v době sklizně, musí být certifikován a bez certifikátu se nesmí prodávat a vyvážet. Nám se daří dovézt z Číny nejstarší 12ti, 15ti a  nejvíce 20ti leté kořeny, existují i starší, i stoleté, ty jsou ale již nesmírně drahé.

 

- v různém balení

Někdo dává přednost přírodnímu balení, někomu více vyhovuje pěkná sklenička, kterou po využívání ženšene použije na koření, marmeládu... Někdo jiný raději praktický kelímek s uzávěrem. Proto balíme různé formy ženšene do různých obalů, ať nabídka osloví co nejširší okruh zájemců o ženšen.

 

- v různých dávkách

Kvalitní ženšen je drahá záležitost. Kdo nemá s ženšenem osobní nebo zprostředkovanou zkušenost, nerad hned utratí za velké dávky mnohaletého ženšene. Proto můžete u nás nakoupit minimální dávky ženšene 1gram, 2 gramy  na vyzkoušení, jak to vůbec chutná a působí, vyšší dávky na delší vyzkoušení (10 gramů, 15 gramů), plnohodnotné dávky 20 gramů a také dávky nad 20 gramů čistého ženšene pro ty, co chtějí ženšen užívat trvale v silné dávce. Pro více osob nabízíme cenově zvýhodněná  rodinná balení. Pro znalce ženšene pak nabízíme celé kořeny nad 10 let stáří rostlinky a pro opravdové "fajnšmekry" divoký kořen.

 

- v nezvyklém balení

Občas se nám podaří nakoupit něco zvláštního, například mimořádně kvalitní 8mi letý ženšen, jindy karamelizovaný 12ti letý korejský ženšen, jindy kvalitní mletý a velmi chutný lesní med... pak sestavíme mimořádnou nabídku, obvykle jako řadu: medovou řadu, VIP řadu, stříbrnou řadu atd. Tyto nabídky se obvykle neopakují a po vyprodání zásob je již není možné koupit.

 

aktualizováno 24.8.2021

Zpracování ženšene v Koreji

 

Ženšen pravý, čínský nebo korejský, Panax ginseng C.A.Meyer,  je stejná rostlinka, víceletá, která má ráda chlad, vlhko a plný stín. Na přímem slunci rychle hyne (je napadena plísní). Roste pouze v Číně a v Koreji, ve vhodných horách. Číňané ten svůj označují jako nejlepší, Korejci zase ten korejský.

Samozřejmě zde rozdíly jsou, když vinař na Moravě pěstuje jistou odrůdu vinné révy a stejnou i Ital, víno je odlišné chuti a vzhledu a to díky podmínkám, kde rostlinky vyrůstaly a plodily.

Nelze tedy jednoznačně tvrdit, že čínský je lepší nebo že korejský je lepší. Velký rozdíl je ovšem mezi zpracováním kořenů ženšene. V Číně se suší vakuově, v Koreji se pere a pak se suší na přímém slunci a až ztvrdne (celý sušený korejský ženšen je velmi tvrdý a je třeba jej pře použitím máčet a vařit, plátek čínského ženšene lze sníst bez úpravy) nebo se fermentuje, následně se třídí, hodnotí, balí atd. V Koreji lze koupit většinou 6-ti letý ženšen.

U některých korejských pěstitelů ženšene (divoký korejský ženšen již neexistuje, divoce v Koreji ženšen již neroste) se kvalita sklizně přísně posuzuje a speciální mistři ženšene dělí ženšen podle kvality na 4 kategorie Nebeský, Zemní .... a to tom již na jiném místě.

 

 

"Platební brána ComGate” a odkaz na stránku https://www.comgate.cz/cz/platebni-brana.

Impresum - údaje o firmě a kontakty

Provozovatel webu (adresa www.zensen.cz) 4betterlife.cz:

GOLD EAGLE s.r.o.

Nejrychlejší kontakt:

zdenek.tryba@gmail.com

Nejrychleší telefon během pracovního dne:

+420 604 299 015

Všechny kontakty a informace: zde

Vrácení zboží a peněz

Vrácení zboží

Vrácení peněz

zde nás můžete kontaktovat
Logo
4betterlife.cz
© 2015 - 2023 GOLD EAGLE s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz