Nejbližší termín odeslání objednávek:

🚚 pondělí 5.6.2023 kolem poledne.


Novinky
16.12.2022
Poslední newsletter
Právě dorazilo z Asie Pravý bílý, 9letý, plátky 15 g Vynikající čí... číst celé
13.11.2022
Co je právě na cestě z Asie?
Skvělá dárková sada s oživovačem (vhodné proti extrémní únavě), vzácný divoký korejský ženšen!    Divoký korejský ženšen kvality Heaven v nálevu, dá... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Přihlášení k odběru novinek

Zadejte svůj e-mail a již Vám nic neunikne! Novinky, soutěže, zajímavosti, články, srovnání produktů.

Jak nás hodnotíte:
  1. Úvod
  2. 👀 Co je co
  3. ... ŽENŠEN?
  4. Divoký a pěstovaný ženšen
Divoký a pěstovaný ženšen

 

Ženšen je již od pradávna znám a používán v Asii. Dříve se sbíral na území severovýchodní Číny a dnešní Koreji výhradně divoce rostoucí ženšen pravý - Panax ginseng, C.A.Meyer. V moderní době pak poptávka po ženšenu tak narostla, že v Koreji divoký ženšen zcela vymizel a v Číně je sběr a prodej povolen pouze na základě zvláštního certifikátu a za "divoký" sběr divokého ženšene jsou vysoké tresty.

Ženšen se začal pěstovat na speciálních farmách, kde jsou mu pro růst vytvářeny podmínky, za jakých roste rychleji a nabývá na objemu. Tak je možný již sběr po třetím roce vegetačního cyklu a pěstitelé ženšene většinově sklízejí hlavně 6-ti letý kořen - u toho jsou náklady na pěstování a obsah účinných látek pro pěstitele optimální. Lze koupit i starší kořeny, ale těch není mnoho a úměrně klesající dostupnosti roste cena za gram starších kořenů.

U ženšene rozhoduje obsah účinných látek. Jejich množství je závislé na podmínkách, za kterých bylina vyrůstala a různé částí rostliny (i různé části kořene) mají odlišnou skladbu účinných látek i jejich odlišné množství. Tak květ působí trochu jinak, hlavní kořen zase jinak a drobné kořínky opět jinak. Platí, že čím starší, tím účinnější, divoký je silnější než pěstovaný, pěstovaný je tlustčí než divoký, ten je drobný. Pravý ženšen pak štiplavě a ostře voní, divoký až nepříjemně. Při rozkousání je pravý ženšen ostrý, ne pálivý, na konci nasládlý, chuť je typická. U divokého je chuť až nepříjemná.

Existují i jiné ženšeny a "ženšeny", těmi se však nezabýváme. Jen poznamenáváme, že korejský ženšen a čínský ženšen jest jedna a tatáž rostlina - Panax ginseng C.A.Meyer, jen jinak sušená.

"Platební brána ComGate” a odkaz na stránku https://www.comgate.cz/cz/platebni-brana.

Impresum - údaje o firmě a kontakty

Provozovatel webu (adresa www.zensen.cz) 4betterlife.cz:

GOLD EAGLE s.r.o.

Nejrychlejší kontakt:

zdenek.tryba@gmail.com

Nejrychleší telefon během pracovního dne:

+420 604 299 015

Všechny kontakty a informace: zde

Vrácení zboží a peněz

Vrácení zboží

Vrácení peněz

zde nás můžete kontaktovat
Logo
4betterlife.cz
© 2015 - 2023 GOLD EAGLE s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz