Nejbližší termín odeslání objednávek:

🚚 nejpozději středa 31.5.2023 kolem poledne.


Novinky
16.12.2022
Poslední newsletter
Právě dorazilo z Asie Pravý bílý, 9letý, plátky 15 g Vynikající čí... číst celé
13.11.2022
Co je právě na cestě z Asie?
Skvělá dárková sada s oživovačem (vhodné proti extrémní únavě), vzácný divoký korejský ženšen!    Divoký korejský ženšen kvality Heaven v nálevu, dá... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Přihlášení k odběru novinek

Zadejte svůj e-mail a již Vám nic neunikne! Novinky, soutěže, zajímavosti, články, srovnání produktů.

Jak nás hodnotíte:
  1. Úvod
  2. Zpracování ženšene v Koreji
Zpracování ženšene v Koreji

 

Ženšen pravý, činský nebo korejský, Panax ginseng C.A.Meyer je stejná rostlinka, víceletá, která má ráda chlad, vlhko a plný stín. Na přímem slunci rychle hyne. Roste pouze v Číně a v Koreji, ve vhodných horách. Číňané ten svůj označují jako nejlepší, Korejci zase ten korejský.

  Samozřejmě zde rozdíly jsou, když vinař na Moravě pěstuje jistou odrůdu vinné révy a stejnou i Ital, víno je odlišné chuti a vzhledu a to díky podmínkám, kde rostlinky vyrůstaly a plodily.

  Nelze tedy jednoznačně tvrdit, že čínský je lepší nebo že korejský je lepší. Velký rozdíl je ovšem mezi zpracováním kořenů ženšene. V Číně se suší vakuově, v Koreji se pere a pak se suší na přímém slunci a až ztvrdne (celý sušený korejský ženšen je velmi tvrdý a je třeba jej před použitím máčet a vařit, plátek čínského ženšene lze sníst bez úpravy).

  U některých korejských pěstitelů ženšene (divoký korejský ženšen již údajně neexistuje, divoce v Koreji ženšen již neroste) se kvalita sklizně přísně posuzuje a speciální mistři ženšene dělí ženšen podle kvality na 4 kategorie Nebeský, Zemní .... .

Každá úroda je opečovávana mistrem ženšene, po sklizni, obvykle po šestém roce růstu kořene, je ženšen pečlivě vykopán a zpracován. Úrodu pak hodnotí rada mistrů ženšene a rozdělí kořeny dle kvality úrody na 4 stupně (GRADE):

  • HEAVEN
  • EARTH
  • GROUND
  • CUT

V každé třídě pak jsou kořeny děleny dle velikosti, cca kolik kořenů se "vejde" do určité váhy, např. do 300 g. Tak vznikne dodatečné označení ženšen na např. 5Ji (5 kořenů do 600 g), 30Ji (30 kořenů do 600 g) atd. - blíže zde.

Od zatřídění ženšene se pak odvíjí i jeno cena. Není vyjímkou, že GRADE HEAVEN, 15Ji 300g stojí několik desítek tisíc USD!

 

"Platební brána ComGate” a odkaz na stránku https://www.comgate.cz/cz/platebni-brana.

Impresum - údaje o firmě a kontakty

Provozovatel webu (adresa www.zensen.cz) 4betterlife.cz:

GOLD EAGLE s.r.o.

Nejrychlejší kontakt:

zdenek.tryba@gmail.com

Nejrychleší telefon během pracovního dne:

+420 604 299 015

Všechny kontakty a informace: zde

Vrácení zboží a peněz

Vrácení zboží

Vrácení peněz

zde nás můžete kontaktovat
Logo
4betterlife.cz
© 2015 - 2023 GOLD EAGLE s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz